Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Dotáciu na technickú vybavenosť k bytom podmieni aj jej rozsah

Dotáciu na technickú vybavenosť k bytom podmieni aj jej rozsah
Fotobanka Pixmac
2. januára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Na obstaranie vodovodu a vodovodnej prípojky možno podľa úpravy nariadenia poskytnúť dotáciu vo výške 112 eur na jeden štvorcový meter verejného vodovodu a vodovodnej prípojky alebo 596 eur na nájomný byt, najviac však do výšky 70 % oprávnených nákladov na obstaranie verejného vodovodu a vodovodnej prípojky.

Menia sa aj kritériá pre dotácie na rozvoj bývania

Výška dotácie na obstaranie technickej vybavenosti k užívaniu nájomných bytov bude od 1. januára 2015 závisieť aj od jej rozsahu. Vyplýva to zo zmeny nariadenia vlády, ktorým sa ustanovuje výška dotácie na obstaranie nájomného bytu, technickej vybavenosti a odstránenie systémovej poruchy a výška oprávnených nákladov na obstaranie nájomného bytu.

„Oprávnené náklady na obstaranie jednotlivých druhov technickej vybavenosti sú často určované v maximálnej možnej výške, bez zohľadnenia skutočného rozsahu obstarávanej technickej vybavenosti,“ zdôvodnilo zmenu nariadenia ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Oprávnený náklad je totiž určený obvykle iba násobkom počtu obstarávaných nájomných bytov a limitom na jeden nájomný byt.

Na obstaranie vodovodu a vodovodnej prípojky možno podľa úpravy nariadenia poskytnúť dotáciu vo výške 112 eur na jeden štvorcový meter verejného vodovodu a vodovodnej prípojky alebo 596 eur na nájomný byt, najviac však do výšky 70 % oprávnených nákladov na obstaranie verejného vodovodu a vodovodnej prípojky. Dotácia sa určí vo výške najnižšej hodnoty vypočítanej podľa uvedených spôsobov výpočtu jej výšky.

Dotácia na verejnú kanalizáciu a kanalizačnú prípojku môže byť vo výške 147 eur na jeden štvorcový meter alebo 785 eur na nájomný byt, najviac do 70 % oprávnených nákladov. Na jednu čistiareň odpadových vôd môže dotácia dosiahnuť 14 tis. eur, najviac do 70 % oprávnených nákladov.

Dotácia na miestnu komunikáciu môže byť 42 eur na jeden štvorcový meter alebo 1 153 eur na nájomný byt, najviac do 70 % oprávnených nákladov. Úprava sa prvýkrát použije pre žiadosti o poskytnutie dotácie podané od 1. januára 2015.

Od 1. januára nadobudli účinnosť aj zmeny opatrenia ministerstva dopravy zo 6. decembra 2013, ktorým sa ustanovujú kritériá pre vyhodnocovanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rozvoj bývania.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X