Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Množstvo spamu vlani vzrástlo podľa firmy Cisco o 250 %

Množstvo spamu vlani vzrástlo podľa firmy Cisco o 250 %
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
9. februára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Bezpečnostné procesy vo svojej spoločnosti považuje za optimalizované až 59 % IT riaditeľov.

56 % firiem používa zastaralé komponenty

Množstvo spamu sa medzi januárom a novembrom minulého roka celosvetovo zvýšilo o 250 %. Vyplýva to z výsledkov štúdie spoločnosti Cisco. Nie len nepoučení či nezodpovední užívatelia, ktorí boli dlho považovaní za najväčšiu hrozbu pre kybernetickú bezpečnosť vo firmách, ale aj IT profesionáli môžu byť podľa Cisco veľkým nebezpečenstvom.

„Často totiž zanedbávajú pravidelné aktualizácie a bezpečnostné záplaty a tým otvárajú dvere internetovým útočníkom. Tí na útoky využívajú práve známe bezpečnostné chyby. Používanie starých verzií programov, ovládačov či knižníc preto môže znamenať riziko veľkých strát,“ konštatovala IT firma.

Bezpečnostné procesy vo svojej spoločnosti považuje za optimalizované až 59 % IT riaditeľov (CIO). Súhlasí s nimi 46 % bezpečnostných špecialistov. Pritom však 56 % firiem používa knižnice OpenSSL staršie ako 50 mesiacov, čím sú stále ohrozené chybou Heartbleed.

Podľa technického riaditeľa firmy Cisco pre región východnej Európy Romana Janoviča je to ako keby bezpečnostní špecialisti nechali kybernetickým útočníkom otvorené vstupné dvere a ešte im na ne nalepili všetky vstupné kódy a heslá.

„Spôsoby obrany, ktoré fungovali kedysi, dnes profesionálnym zločincom v ich konaní nezabránia. Okrem toho, efektívna obrana musí fungovať nielen po útoku, ale aj v jeho priebehu a dokonca ešte pred ním. S trochou preháňania sa dá povedať, že každá firma už v skutočnosti napadnutá bola, len niektoré o tom ešte nevedia. Dôležitou úlohou je pri takomto napadnutí minimalizovať škody,“ vysvetlil Janovič. 

Iba 10 % užívateľov prehliadača Internet Explorer používa jeho najnovšiu, najlepšie zabezpečenú verziu. Známe zraniteľnosti v prehliadači Internet Explorer využíva 31 % útokov a 19 % útokov pripadá na produkty Adobe. Počet útokov prostredníctvom Java klesol o 34 %, Silverlight zaznamenal nárast o 228 %.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikám na internete

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X