Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nezamestnanosť nad 20 % malo koncom septembra 16 okresov

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
7. novembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Oproti septembru minulého roka sa počet okresov presahujúcich 20-percentnú nezamestnanosť zvýšil o jeden.

Rimavská Sobota má nezamestnanosť 32,04 %

Okresy, v ktorých bola na konci septembra tohto roka nezamestnanosť nad 20 %, patria do Prešovského, Banskobystrického alebo Košického kraja. Zo 16 okresov sa šesť nachádza v Prešovskom kraji a po päť v Banskobystrickom a v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
 
Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má okres Rimavská Sobota. Na konci septembra v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 32,04 %, čo bolo o 1,84 percentuálneho bodu menej ako v septembri 2012. Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti v deviatom mesiaci tohto roka medziročne klesla o 0,47 percentuálneho bodu na 30,27 %.
 

 
Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola na konci septembra miera nezamestnanosti 27,60 %, čo je oproti koncu septembra minulého roka pokles o 1,23 percentuálneho bodu. Okres Poltár vykázal 25,68-percentnú mieru nezamestnanosti, čo je medziročný nárast o 0,86 percentuálneho bodu. 
 
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku sa v septembri tohto roka oproti augustu zvýšila o 0,14 percentuálneho bodu na 13,84 %. Dôvodom nárastu nezamestnanosti je podľa ústredia práce príchod absolventov stredných škôl do evidencie nezamestnaných a postupné ukončovanie sezónnych prác.
 
Ku koncu septembra evidovali úrady práce 373,4 tisíc nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. V porovnaní s koncom augusta išlo o nárast o 3,8 tisíc osôb. Oproti septembru minulého roka miera evidovanej nezamestnanosti vzrástla o 0,40 percentuálneho bodu a počet evidovaných nezamestnaných sa zvýšil takmer o 10,1 tisíc. 
 

 
Celkový počet nezamestnaných, vrátane ľudí na „péenke“ alebo na absolventskej praxi, bol ku koncu septembra na úrovni 406,5 tisíc. Medzimesačne ide o nárast o 4,3 tisíc osôb. Miera nezamestnanosti, ktorá je vypočítaná z celkového počtu nezamestnaných, v septembri medzimesačne vzrástla o 0,16 percentuálneho bodu na 15,06 %. V porovnaní so septembrom 2012 sa zvýšila rovnako o 0,16 percentuálneho bodu.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

05oct8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

12oct8:30Proces likvidácie spoločnosti od novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12oct8:30Proces likvidácie spoločnosti od novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X