Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Penta predáva paroplyn aj Noves okná

EI Group
Ilustračné foto SITA
1. mája 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

„Naše priority sú dnes v iných sektoroch a projektoch, na ktoré chceme viac koncentrovať svoje úsilie,“ povedal Jaroslav Haščák, managing partner Penty. 

PPC kupuje firma EI Group

Stredoeurópska investičná skupina Penta Investments predáva dve firmy. Penta podpísala kúpnopredajnú zmluvu na predaj svojho akcionárskeho podielu v spoločnosti PPC Investments, a.s. Kupujúcim je spoločnosť EI Group, a.s., ktorá patrí do skupiny Istroenergo International, a.s. V tomto období tiež Penta uzatvorila predaj spoločnosti NOVES okná, a.s., kde kupujúcim je súčasný manažment spoločnosti. Ďalšie podrobnosti k transakciám Penta nechcela konkretizovať.
„Pred týždňom sme zverejnili hospodárske výsledky za rok 2013 a zároveň sme informovali, že naša investičná stratégia bude založená na rozvoji veľkých projektov a na postupnom odpredaji menších firiem z nášho portfólia. Predaj PPC a Novesu je plne v súlade s touto stratégiou. Hoci sa jedná o ziskové spoločnosti a dobre fungujúce firmy, naše priority sú dnes v iných sektoroch a projektoch, na ktoré chceme viac koncentrovať svoje úsilie. Ide hlavne o zdravotníctvo, finančné služby, maloobchod, realitný development a strojárenskú výrobu,“ povedal Jaroslav Haščák, managing partner Penty. 
PPC prevádzkuje 218 MW a 58 MW kogeneračný zdroj v Bratislave. V PPC Penta pôsobila od roku 2004. V roku 2013 dosiahlo PPC tržby vo výške 132 mil. eur. „Teší nás, že sa nám túto transakciu podarilo zrealizovať a budeme tak môcť využiť naše dlhoročné skúsenosti na energetickom trhu,“ uviedol finančný riaditeľ EI Group Ján Bevilaqua. 
Spoločnosť NOVES okná je známa predovšetkým produkciou plastových, hliníkových okien a dverí. Spoločnosť sídli a vyrába v Spišskej Novej Vsi. Penta NOVES kúpila v roku 2009. V roku 2013 dosiahol NOVES tržby vo výške necelých 12 miliónov eur.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X