Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zoznam kandidátov na župana Banskobystrického VÚC 2013 a ich podnikateľské vízie

30. októbra 2013 Tlačiť

Ako chcú prispieť z zlepšeniu podnikateľského prostredia kandidáti na župana v Banskobystrickom samosprávnom kraji?

Prinášame zoznam kandidátov – voľby do VÚC 2013 (voľby županov) v Banskobystrickom VÚC kraji a ich návrhy z oblasti podnikania.

Ondrej Binder

(Nezávislý kandidát) – 43 rokov, stolár

Podporovať podnikateľské aktivity miestnych ľudí a vytvoriť podmienky pre rozvíjanie cestovného ruchu v kraji.

Ladislav Fízik

PhDr., PhD. (AGRÁRNA STRANA VIDIEKA) – 59 rokov, vysokoškolský pedagóg, riaditeľ detašovaného pracoviska VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Banskej Bystrici

Tisíce ľudí môže pracovať v miestnom agropodnikaní. Celé rodiny môžu hospodáriť, predávať z dvora a zamestnať svojich vlastných ľudí. Agroturistika je ďalšia možnosť, kde sa dajú nájsť možnosti pre uplatnenie niekoľko tisíc ďalších ľudí.

Viac

Pavel Chovanec

Ing. (ÚSVIT) – 61 rokov, letecký inžinierSpolupracovať  s občanmi na tvorbe ochrany životného prostredia. Kraj v minulosti utrpel nezodpovedným prístupom  europoslancov k poľnohospodárskej výrobe, čím značne ohrozili sebestačnosť ľudí kvalitnými potravinami.Viac

Andrea Jenčíková

Mgr. (NOVÝ PARLAMENT) – 26 rokov, právnikPodporiť rodinné podnikanie a silné regionálne poľnohospodárstvo, zabezpečiť potravinovú sebestačnosť našich občanov.

Ľudovít Kaník

Ing. (SDKÚ – DS, Sloboda a Solidarita, MOST – HÍD) – 48 rokov, manažérVytvoriť pracovné miesta pomocou obnovy miestneho priemyslu. Na základe celoslovenských skúseností z konkrétnych projektov vytvoriť podmienky, aby sa kraj stal magnetom pre zahraničných investorov. V spolupráci so samosprávami obnoviť kultúrne dedičstvo tejto krajiny a podporiť cestovný ruch.

Karol Konárik ml.

Ing. (Slovenská národná strana) – 32 rokov, podnikateľ

Podporovať vznik nových pracovných miest, miestnych podnikateľov, cestovný ruch, kultúru, služby, regionálne poľnohospodárstvo a priemysel.

Marian Kotleba

Ing., Mgr. (Ľudová strana Naše Slovensko) – 36 rokov, informatikOdstrániť zvýhodňovanie zahraničných podnikateľov pred slovenskými a zaviesť zníženú sadzbu DPH na úrovni 10% na produkty slovenských výrobcov. Zvýhodniť používanie alternatívnych palív v individuálnej a hromadnej osobnej doprave. Zabrániť cudzincom skupovať slovenskú pôdu a zvýšiť dotácie pre poľnohospodárov.

Vladimír Maňka

Ing. (SMER – sociálna demokracia, KDH, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja, Strana moderného Slovenska, Ľudová strana – HZDS, Hnutie za demokraciu, Strana zelených) – 54 rokov, predseda BBSK (terajší župan)

Získavať a podporovať aj domácich aj zahraničných investorov, s cieľom znižovať nezamestnanosť a rozvíjať región. Podporiť budovanie a rozvoj infraštruktúry, aby bol región pre investovanie atraktívnym miestom. V čo najväčšej miere využiť možnosti čerpania eurofondov.

Emil Samko

Mgr. et. Mgr., PhD. (Kresťanská ľudová strana) – 46 rokov, pedagóg

Pomôcť vytvoriť podnikateľské zámery s dôrazom na zamestnanosť, a to nielen rómskych obyvateľov. S podporou regionálnych úradov práce naučiť ľudí nielen tvoriť, ale aj uskutočňovať podnikateľské zámery.

Viac

Jozef Sásik

Ing. (Slovenská ľudová strana) – 55 rokov, znalec – lesníctvo

Oživenie regiónov môže nastať iba obnovením pôvodného významu a postavenia vidieka zničeného socialistickou kolektivizáciou. Je preto potrebné obnoviť podporné fondy rozvoja poľa, lúky a lesa. Nemožno zároveň zabudnúť ani na podporu nákupu kvalitných osív a sadeníc.

Jaroslav Sekerka

JUDr. (Komunistická strana Slovenska) – 60 rokov, výsluhový dôchodca

V čo najväčšej možnej miere pomôcť kraju, podporovať vytváranie pracovných miest.Viac

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X