Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nezabudli ste si kúpiť novú diaľničnú nálepku?

Nezabudli ste si kúpiť novú diaľničnú nálepku?
29. januára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Staré ročné diaľničné nálepky sú platné len do 31. januára 2015.

Cena diaľničných nálepiek na rok 2015 sa nezmenila

Nové diaľničné nálepky sú dostupné na viac ako 1 200 predajných miestach. Motoristi si môžu kúpiť ročnú, mesačnú a desaťdňovú diaľničnú nálepku na hraničných priechodoch, čerpacích staniciach, pobočkách Slovenskej pošty a ostatných vyznačených predajných miestach za rovnakú cenu ako v predchádzajúcom roku.

Ročná diaľničná nálepka stojí 50 eur (platí do 31. januára 2016), mesačná 14 eur a desaťdňová 10 eur. Ročné diaľničné známky na rok 2014 platia do 31. januára 2015. 

Diaľničné nálepky je možné zakúpiť a objednať aj cez internet na stránke dialnicnenalepky.sk. Držitelia parkovacieho preukazu ZŤP (zdravotne ťažko postihnutý), ktorí chcú oslobodiť automobil od povinnosti úhrady, sa po novom musia vopred zaregistrovať zaslaním troch dokumentov poštou na adresu správcu výberu úhrady diaľničnej známky, teda NDS. 

Elektronické nálepky zatiaľ nie sú

Elektronické diaľničné známky, ktoré sa mali pôvodne začať používať od začiatku tohto roku. Pre zdĺhavý tender, v ktorom boli zaznamenané viaceré námietky uchádzačov, sa tak ale nestalo a súťaž bola zrušená. NDS pritom oznámila, že už pripravuje novú súťaž na elektronizáciu diaľničných známok, tie však v prípade úspechu bude možné používať až v roku 2016.

Vlani sa predali diaľničné nálepky za vyše 67 mil. eur

V minulom roku sa predali diaľničné nálepky v hodnote 67,2 mil. eur. Celkovo sa pritom predalo vyše 3,3 mil. kusov diaľničných nálepiek. „Najväčší podiel príjmov pripadá na ročné diaľničné nálepky. Najviac predaných diaľničných nálepiek v minulom roku bolo 10-dňových, presne 2 203 921 kusov,“ informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

TIP: Daň z motorových vozidiel v kocke – nový eBook

V decembri minulého roka dosiahol príjem z predaja diaľničných nálepiek celkovú výšku takmer 2,6 mil. eur, čo v štatistickom vyjadrení predstavuje 237 960 kusov diaľničných nálepiek. „Najväčší predaj bol dosiahnutý v kategórii 10-dňových diaľničných nálepiek, až 86,79 % z celkového počtu predaných nálepiek. Najväčší podiel príjmov (79,5 %) pripadá taktiež na 10-dňové diaľničné nálepky,“ konštatovala NDS.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Auto v podnikaní

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X