Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Priemerná mzda za 2. kvartál dosiahla 892 eur

Priemerná mzda za 2. kvartál podľa Treximy dosiahla 892 eur
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
15. novembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Spoločnosť Trexima Bratislava zistila, že najviac zarábajú ľudia medzi tridsiatkou a štyridsiatkou.

V nepodnikateľskej sfére najviac zarobia zamestnanci nad 60 rokov

V druhom štvrťroku tohto roka dosiahla priemerná hrubá mesačná mzda na Slovensku 892 eur. Vyplýva to zo zistení spoločnosti Trexima Bratislava. Priemerná hrubá mzda sa pritom výrazne líši v závislosti od veku zamestnancov. Spoločnosť Trexima Bratislava zistila, že najviac zarábajú ľudia medzi tridsiatkou a štyridsiatkou.
 
„V sledovanom období dosiahli najvyšší zárobok 981 eur zamestnanci vo vekovej kategórii 35 až 39 ročných. V kategórii 30 až 34 ročných to bolo 975 eur,“ uviedol analytik úseku štatistík a prognózovania spoločnosti Trexima Bratislava Peter Adamica. Tieto čísla podľa neho potvrdzujú fakt, že v slovenských podmienkach ľudia štartujú svoju kariéru relatívne skoro, pred tridsiatkou a do štyridsiateho roku života často dosiahnu vrchol profesionálnych úspechov.
 

 
Zárobkom 935 eur mesačne sa im však veľmi približovali, ako ukázali štatistiky za druhý kvartál tohto roka, zamestnanci vo vekovej kategórii 40 až 44 rokov. Naopak, najnižšie zárobky v sume 508 eur dosiahli zamestnanci do 20 rokov. Podľa Adamicu to v prvom rade súvisí s ich dosiahnutým vzdelaním a nízkym počtom odpracovaných rokov, teda praxou. V kategórii 20 až 24 ročných ľudia priemerne berú 634 eur za mesiac. Ďalej nasleduje vek 25 až 29 rokov s 830 eurami, 50 až 59 rokov s 844 eurami, 50 až 54 rokov s 870 eurami a 45 až 49 rokov s 885 eurami. Ľudia nad 60 rokov majú v priemere 888 eur. 
 
Iná situácia je však podľa zistení spoločnosti Trexima v nepodnikateľskej sfére. Tam priemerné čísla neplatia. Najviac zarobia najstarší, teda zamestnanci nad 60 rokov. „V nepodnikateľskej sfére, ktorá zahŕňa najmä zdravotníctvo, školstvo, štátnu správu a samosprávu, platí čiastočne takzvaný vekový automat, kde s rastúcim vekom a počtom odpracovaných rokov rastie aj priemerná hrubá mesačná mzda,“ vysvetľuje Adamica. Preto najvyššie zárobky dosiahli zamestnanci 60 a viac roční s priemernou hrubou mesačnou mzdou 834 eur. Najnižšie zárobky s priemernou hrubou mesačnou mzdou 423 eur poberali zamestnanci do 20 rokov a 20 až 24 roční 558 eur. 
 

 
Spoločnosť Trexima Bratislava je špecializovaná výskumno-štatistická a poradensko-konzultačná spoločnosť, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 1992. Využíva informačný systém o cene práce ISCP. Štatistiky z tohto systému sa podľa spoločnosti opierajú o najširší súbor respondentov, sú spracované priamo od zamestnávateľov formou elektronického zberu.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X